W ciągu ponad 50 lat, od momentu powstania Zakładu Pomocniczego przy zakładzie karnym we Włocławku a dziś oddziału Mazowieckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej MAZOVIA zakład produkcyjny we Włocławku opracował portfolio wyrobów przeznaczonych na potrzeby jednostek penitencjarnych Ministerstwa Sprawiedliwości, policji, wojska, jednostek samorządu terytorialnego itp.

Dzięki latom doświadczenia  pracownicy oddziału we Włocławku są ekspertami w dziedzinie produkcji mebli więziennych ze stali, a oddział stał się zaufanym dostawcą dla przedsiębiorstw i instytucji rządowych. Meble więzienne to wymagający i produkt ukierunkowany na bezpieczeństwo, trwałość, i odporność na wszelkie uszkodzenia w tym celowe powodowane przez osadzonego. Wszystkie nasze produkty do cel zostały zaprojektowane i zbudowane zgodnie z wysokimi standardami bezpieczeństwa i efektywności kosztowej, a niektóre z nich tj. „łóżko koszarowe z wkładem ażurowym” zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego R.P. jako chroniony prawem wzór użytkowy..

Dziś IGB Mazovia oddział we Włocławku to polski doświadczony, a co zatem idzie bezpieczny producent i dostawca mebli więziennych i wyposażenia cel oferujący szeroką gamę produktów służące kompletnemu wyposażeniu cel więziennych, oraz innych produktów metalowych niezbędnych w funkcjonowaniu Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych. Nasze produkty metalowe znalazły swoje miejsce w większości nowych jednostek penitencjarnych na terenie kraju o czym świadczą udzielone referencje i opinie.