Bramy więzienne

Bramy wykonujemy jako kompletne wraz z montażem u klienta. Konstrukcja skrzydeł jest wykonywana na bazie profili zamkniętych zimnowalcowanych i różnych blach. Wystrój bramy według wskazań klienta. Wykonujemy bramy jedno i dwuskrzydłowe, uchylne w zależności od warunków lokalnych. Stosujemy napędy: śrubowy, z silnikiem dwubiegowym, zębaty, hydrauliczny z automatyczną blokadą skrzydeł. Sterowanie bramą odbywa się z pulpitu lub pilotem. Bramy posiadają zabezpieczenia przed niepowołanym uruchomieniem oraz ściśnięciem przeszkody. Oferujemy bramy podwieszane, dwuskrzydłowa z furtką i napędem elektrycznym oraz bramy samonośna z napędem elektrycznym.

Drzwi więzienne stalowe, zamki do drzwi więziennych, krat, zasuwy, blokady

Drzwi więzienne Drzwi do cel więziennych produkowane u nas posiadają dopuszczenie do stosowania w więziennictwie. Drzwi pokryte są blachą od strony celi, natomiast od korytarza do wyboru – blacha lub wypełnienie drewniane. Standardowe wyposażenie to zamek więzienny typu ZM – 02, dwie zasuwy i wizjer więzienny optyczny. Drzwi są wytłumione akustycznie i posiadają uszczelkę gumową. Drzwi mogą być także wyposażone w zasuwę łańcuchową, zamek z głowicą magnetyczną , z napędem silnikowym, czujnik otwarcia itp. Ościeżnicę wykonujemy z profili zamkniętych lub wyposażamy w tzw. panel, w którym jest umiejscowiony zamek i zasuwy oraz znajduje się miejsce na głośnik, urządzenie przyzywowe itp.

Wizjery do drzwi

Wizjer Wizjer optyczny więzienny jest chroniony od strony celi szkłem hartowanym, a od zewnątrz jest zasłaniany ruchomą klapką.

Zasuwa

Zamek mechaniczno-elektryczny ZME-01 napędzany silnikiem. Zastosowanie-głównie do zamykania cel. Zamek mocowany jest w ościeżnicy i posiada sygnalizację świetlną otwarcia i zamknięcia. Napięcie zasilania – 24V prądu stałego. W przypadku zaniku prądu istnieje możliwość otwierania kluczem.

Zamek mechaniczno-elektryczny ZCE.

Zastosowanie – do zdalnego otwierania drzwi i krat, furtek przejściowych. Zamykanie przez zatrzaśnięcie lub kluczem z wkładka Yetii. Otwieranie zdalne przy pomocy wyzwalacza elektromagnetycznego lub kluczem typu Yetii. Napięcie zasilania-24V prądu stałego.

Zamek mechaniczno-elektryczny ZZKO

Zamek przeznaczony jest do krat przejściowych. Stan zamknięcia kraty jest sygnalizowany diodą na zamku oraz pulpicie. Wkładka oznaczona symbolem „N” służy do uniemożliwienia otwarcia zamka mechanicznie (wkładka o symbolu „D”) oraz elektrycznie (przyciskami z dyżurki). Przy pomocy tej wkładki można zamek zablokować, na przykład, na porę nocną. Napięcie zasilania wynosi 24V prądu stałego.

Blokada typ S/E

Blokada służy do całkowitego unieruchomienia krat lub drzwi. Elementem blokującym jest rygiel, który w czasie ruchu posuwowego wykonuje dodatkowy ruch obrotowy. Napęd rygla realizowany jest silnikiem elektrycznym, co powoduje dużą siłę przesuwu rygla. Zasilanie 24V prądu stałego. Pobór prądu do 0,5 ampera.

Zamek mechaniczny z głowicą magnetyczną ZMK-02

Zastosowanie – głównie do zamykania cel. Zamek może być mocowany zarówno w ościeżnicy, jak i w skrzydle drzwi. Rozstaw otworów mocowania zamka odpowiada rozstawowi zamków tradycyjnie stosowanych. Otwieranie i zamykanie zamka następuje za pomocą pokrętła po uprzednim włożeniu odpowiednio zakodowanej karty magnetycznej. Możliwość zmiany kodu praktycznie nieograniczona.

Zamek mechaniczny ZMK-02 z bocznym wprowadzeniem karty Zastosowanie – do krat przejściowych. Otwieranie i zmykanie zamka jak w ZMK-02. Konstrukcja zamka zapewnia dwustronny dostęp do głowicy magnetycznej.

Zamek mechaniczny jednostronny ZM-02 Zastosowanie – do drzwi i furtek. Zamek zamykany tylko z jednej strony. Zamykanie i otwieranie kluczem specjalnym. Zamki produkowane są w wersji lewej i prawej o różnej odmianie klucza.

Zamek mechaniczny dwustronny ZMD-01

Zastosowanie– do drzwi, krat, bram i furtek przejściowych. Zamykanie i otwieranie kluczem specjalnym. Zamki produkowane są w wersji dwustronnej o różnej odmianie klucza.

Kiwak

Kiwak przeznaczony jest do zakończenia słupków ogrodzeniowych pasa ochronnego. Konstrukcja kiwaka jest trójprzegubowa, co umożliwia „łamanie” się w trzech punktach w zależności od wielkości obciążenia. Kiwak wraca do położenia pierwotnego po zaniku obciążenia. Sprężyna specjalna umożliwia regulację siły krytycznej „łamania” się kiwaka.

Kraty i siatki

Krata przesuwana

Krata posiada napęd wraz z pełnym zestawem zabezpieczeń. Sterowanie kraty z pulpitu lub pilotem.

Kraty ze stali specjalnej

Kraty wykonane są z płaskownika o przekroju 45 mm X 7 mm, stanowiącego przewiązki wypełnione prętem o średnicy Ǿ 16 mm. Wymiary krat dowolne – wg danych zleceniodawcy (na wymiar). Materiały w powyższych kratach spełniają warunek na przecinanie w czasie nie mniejszym niż: 4 godz. – wytyczne Biura Ochrony CZSW w Warszawie.

Siatki na okna

Wykonane są z siatki plecionej, cięto-ciągnionej, zgrzewanej itp., osadzonej w ramce. Obramowanie siatki wykonane jest z kątownika lub specjalnego profilu umożliwiającego zaciśnięcie w nim siatki na prasie, a kształt i wymiary obramowania należy każdorazowo dostosować do wymiaru okien. Na życzenie odbiorcy siatka może być wykonana ze stali wysokowęglowej. Siatki w całości są pokryte cynkiem ogniowym lub malowane.